Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca jest dniem patrona kierowców – św. Krzysztofa, w którym obchodzony jest również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji Policja apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko „od święta”.

Na niebieskim tle znajdują się kontury mapy Polski i kontury drogi przebiegającej od dołu do góry konturów. Napis na środku grafiki niebieską czcionką: 25 lipca 2022 r. Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Napis na dole czerwona czcionką: Dla każdego jest miejsce na drodze. Na dole grafiki znajduje się ciemnoniebieski poziomy pasek, na którym białą czcionką jest napisane: Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz są umieszczone logotypy: tzw. policyjna gwiazda i symbol ruchu drogowego tzw. „erka”.

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Kierując pojazdem odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Policja apeluje do kierowców o rozważną jazdę każdego dnia. Przestrzegajmy przepisów prawa, bądźmy zawsze życzliwi. Apel o respektowanie przepisów ruchu drogowego kierujemy również do pozostałych użytkowników dróg.

BRD KGP

Content retrieved from: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/220951,Ogolnopolski-Dzien-Bezpiecznego-Kierowcy.html.