Jak zneutralizować zapach zwierząt?

Zwierzęta mogą pozostawiać po sobie nieprzyjemny zapach. Czy można go zneutralizować? Do dyspozycji jest kilka metod. Warto je sprawdzić!

Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama produktów, które skutecznie walczą z zapachami zwierząt jak psy, koty, chomiki, świnki morskie czy króliki. Jaki neutralizator zapachów zwierząt może zapewnić najlepsze efekty?

 

Neutralizatory biologiczne w sprayu

Jednymi z najczęściej używanych preparatów, które pozwalają na zmniejszenie nieprzyjemnych zapachów, są neutralizatory biologiczne. Najczęściej są one sprzedawane w sprayu, dlatego są również łatwe w stosowaniu na różnego rodzaju plamy.

 

Taki neutralizator zapachów zwierząt wykorzystuje specjalny rodzaj składników biologicznych, głównie w formie naturalnych enzymów, które pozwalają na rozłożenie substancji będącej źródłem nieprzyjemnego zapachu i jego zneutralizowanie. Wykazują one zatem wysoką skuteczność i jednocześnie są przyjazne dla człowieka i zwierząt. To powoduje, że na ich stosowanie decyduje się wiele osób.

 

Dla uzyskania najlepszych efektów neutralizator zapachów zwierząt tego typu może wymagać kilkukrotnego zastosowania, aż do uzyskania oczekiwanych efektów. Zwykle należy stosować go maksymalnie do tygodnia. Neutralizatory tego typu nadają się również do używania na różnych powierzchniach, na przykład na ścianach, podłogach, tekstyliach jak obicia mebli.

 

Pochłaniacze węglowe zapachów zwierząt

Drugim sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu zwierząt jest zastosowanie pochłaniaczy zawierających w składzie węgiel aktywny. Węgiel ten charakteryzuje się wysoce porowatą strukturą, która powoduje, że chłonie on składniki z zewnątrz, w tym również zapachy.

 

Takie pochłaniacze mogą być używane w wielu miejscach, na przykład mogą być one nałożone na kuwetę dla zwierzęcia, a także mogą być powieszone jako zawieszka na klatce.

 

Dzięki nim można zmniejszyć poziom nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach, chociaż nie zawsze zapewniają one 100% skuteczność w przypadku intensywnych zapachów. Trzeba też regularnie wymieniać je na nowe.

 

Świece zapachowe dla zwierząt

Nowością na rynku są świece zapachowe przeznaczone do stosowania jako neutralizator zapachów zwierząt (https://mascota.pl/pl/). Tego typu świece zawierają w składzie naturalne substancje, w tym także olejki eteryczne, które znane są ze swoich właściwości neutralizujących zapachy.

 

Stosowanie świec dla zwierząt pozwala zatem na uzyskanie podwójnego efektu. Z jednej strony działają one jako neutralizator zapachów zwierząt i umożliwiają jego zmniejszenie, natomiast z drugiej powodują, że pomieszczenie wypełnia się przyjemnym zapachem pochodzącym z olejków eterycznych.