Szukasz sprawdzonej agencji celnej ze statusem AEO? Postaw na rusak.pl

Jako przedsiębiorca uczestniczący w zagranicznym obrocie towarami, z pewnością spotkałeś się ze skrótem AEO. Prawdopodobnie wiesz, że AEO to skrót od Autorised Economic Operator, pojęcia stosowanego w przepisach celnych Unii Europejskiej, które po polsku oznacza uprawnionego przedsiębiorcę. Posiadanie certyfikatu AEO umożliwia korzystanie z ułatwień podczas kontroli celnej, jednak jego pozyskanie wymaga czasu oraz złożenia wielu dokumentów. Na szczęście nie musisz sam starać się o certyfikat AEO – skorzystaj z usług agencji celnej Rusak, która funkcjonuje jako uprawniony przedsiębiorca.

Korzyści z posiadania statusu AEO

Zaletą uzyskania certyfikatu AEO jest korzystanie z wielu ułatwień, które gwarantują przepisy prawa unijnego. Korzyści mogą różnić się w zależności od rodzaju statusu AEO, jaki uzyskał przedsiębiorca. Należą do nich m.in.: ograniczona liczba kontroli, zarówno dokumentów, jak i fizycznych kontroli towaru, priorytetowe traktowanie przesyłki podczas kontroli, wcześniejsze powiadomienie przedsiębiorcy o wytypowaniu przesyłki do kontroli oraz szybszy dostęp do uproszczeń celnych. Co szczególnie ważne – certyfikat AEO dotyczy całego terenu Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich, z którymi UE podpisała umowę.

Chociaż certyfikat AEO przyznaje spore ułatwienia, uzyskanie go nie jest łatwym zadaniem. Wymaga nie tylko wielu wizyt w urzędzie, ale także wypełnienia mnóstwa dokumentów, na co musisz przeznaczyć czas. Proces nadania certyfikatu AED jest dość czasochłonny – na certyfikat czeka się do 120 dni. Ważne jest również to, że przywileje wynikające z AEO nie są przyznawane na stałe i firma co jakiś czas przechodzi audyt, a po procesie oceny AEO może utrzymać lub zmienić swój status.

Czy można czerpać z przywilejów AEO bez konieczności wyrabiania certyfikatu?

Jak najbardziej! Certyfikat AEO jest bardzo pomocny dla przedsiębiorstw z wielu branż, niezależnie od tego, czy ich proces produkcyjny zakłada import materiałów, czy eksportują wytwarzane produkty do innych państw. Aby korzystać z ułatwień wynikających ze statusu AED nie musisz sam dopełniać wszystkich formalności – skorzystaj z usług oferowanych przez sprawdzoną agencję celną Rusak. To zaufana, wielokrotnie nagradzana firma, która specjalizuje się z obsłudze celnej różnorodnych firm. Ponieważ agencja celna Rusak posiada certyfikat AEO, wszyscy jej klienci mogą korzystać z wynikających z tego tytułu uprawnień. Zależy Ci na pozyskaniu przez firmę certyfikatu AEO? Pracownicy agencji celnej Rusak pomogą przeprowadzić firmę przez niezbędne procedury i audyty podczas wdrażania certyfikatu AEO.

Agencja celna Rusak oferuje szeroki zakres usług związanych z branżą TSL i wspiera swoich klientów w spedycji morskiej i lotniczej, transporcie lądowym samochodowym i kolejowym, przewozach intermodalnych, w procesach dystrybucji, magazynowania i operacji na towarze oraz w sprawach akcyzowych. Dodatkowo Rusak organizuje też szkolenia, seminaria i webinary dotyczące tematyki celnej. Skontaktuj się z firmą poprzez formularz na stronie internetowej, wiadomość e-mail na adres: [email protected] lub dzwoniąc pod numer: +48 787 25 22 55.