Personal branding – ważne informacje

Czym jest personal branding?

Personal branding to inaczej marka osobista, czyli sposób w jaki dana osoba decyduje się komunikować, zachowywać oraz pokazywać swoje umiejętności. Sposób ten stosowany jest przede wszystkim przez osoby publiczne, dla których wizerunek i reputacja jest najważniejszą częścią ich sukcesu. Personal branding istotne jest również dla osób prywatnych, które robią karierę i chcą zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. 

Stworzenie marki, która by się wyróżniała i była silna nie jest łatwe. Ważny jest każdy szczegół taki jak nazwa, jakość, wytrwałość czy ogólna wartość pomysłów. Warto kierować się intuicją, a także opinią innych. Korzyści zbudowania silnej marki jest wiele. Głównym jest wyróżnienie się na tle konkurencji. 

Zbudowanie własnej marki osobistej pozwoli na poznanie swoich mocnych stron, poszerzenie samoświadomości oraz dotarcie do ważnych i wartościowych osób. Z całą pewnością dobrze zbudowana marka osobista pozwala na wzmocnienie pozycji oraz możliwość stania się osobą bardziej rozpoznawalną w branży. 

Jak stworzyć personal branding? 

Podczas tworzenia marki osobistej najważniejsze jest stworzenie wizji tego co chcemy konkretnie zrobić i osiągnąć. Jeśli będziemy w tym konsekwentni, wytrwali oraz autentyczni mamy bardzo dużą szansę na sukces. Warto skorzystać z usług profesjonalnego trenera biznesowego, który oceni, jak jesteśmy widziani przez innych lub po prostu zapytać o zdanie znajomych. Zanim zaczniemy robić coś w tym kierunku, musimy określić w czym jesteśmy wyjątkowi, co nas wyróżnia i co możemy od siebie zaoferować. 

Obecnie bardzo popularne są media społecznościowe, które niewątpliwie mogą bardzo pomóc w budowaniu personal brandingu. Te kanały komunikacji pozwalają na dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców. Osoby, które nas słuchają muszą czuć do nas zaufanie oraz widzieć w nas wizerunek eksperta w danej dziedzinie. Powinniśmy też cały czas przyglądać się informacjom, które pojawiają się na nasz temat, aby móc nad nimi pracować i je doskonalić.