Areszt za usiłowanie rozboju z użyciem noża

Na wniosek Policji puławski sąd aresztował tymczasowo 52 letniego mieszkańca gminy Baranów, podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem noża. Mężczyzna wszedł do sklepu w jednej z wsi w gminie Baranów i strasząc ekspedientkę nożem do cięcia płyt gipsowych, zażądał alkoholu. Kobieta wypchnęła agresora ze sklepu i wezwała służby. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Kurowie.

policjant prowadzący zatrzymanego mężczyznę do policyjnego busa

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 marca br. w jednej z miejscowości w gminie Baranów. Do miejscowego sklepu spożywczego wszedł mężczyzna, który trzymając w dłoni nóż do cięcia płyt gipsowych, zagroził ekspedientce, że go użyje jeśli kobieta nie wyda mu alkoholu. Sprzedawczyni przestraszyła się, ale po chwili zareagowała, wypychając mężczyznę ze sklepu. Następnie korzystając z okazji, że zaskoczony agresor nie wiedział jak się zachować, zadzwoniła na numer alarmowy.

Dyżurny, który otrzymał zgłoszenie przekazał tę informację do Komisariatu Policji w Kurowie. Dwóch z tamtejszych policjantów, w  tym dzielnicowy było w tym czasie w terenie, kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Natychmiast udali się w tamtą stronę. Niedługo później zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Ponieważ jego wygląd pasował do opisu ze zgłoszenia, funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali.

Okazało się, że to 52 letni mieszkaniec Baranowa. Był nietrzeźwy. Kolejne czynności uprawdopodobniły, że to on usiłował dokonać rozboju na ekspedientce. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wykonaniu szeregu czynności procesowych, wczoraj 52 latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci z Kurowa wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wczoraj puławski sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i aresztował tymczasowo 52 latka na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12, na czas nie krótszy od lat 3.

podkomisarz Ewa Rejn – Kozak

Content retrieved from: https://pulawy.policja.gov.pl/lpu/informacje/aktualnosci/123976,Areszt-za-usilowanie-rozboju-z-uzyciem-noza.html.