Tymczasowy areszt za usiłowanie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń

Do 12 lat więzienia grozi 41-latkowi, który w Dęblinie napadł na 69-latkę. Sprawca podstępnie wdarł się do domu pokrzywdzonej i groził jej przedmiotem przypominającym broń palną. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Dęblinie.

zatrzymany z policjantami
zabezpieczona broń

W środę przed południem 69-letnia mieszkanka Dęblina zgłosiła dyżurnemu, że została zaatakowana we własnym mieszkaniu przez nieznanego jej mężczyznę.  Mężczyzna najpierw szedł za nią, gdy wracała z zakupów. Wszedł za nią na klatkę schodową, a gdy była już we własnym mieszkaniu, podstępem przekonał ją do otworzenia drzwi i  wdarł się do środka. Następnie wyciągnął przedmiot, który kobieta rozpoznała jako broń palną i zaczął ją szarpać za ubranie. Kobieta broniąc się odepchnęła napastnika i doszło między nimi do szarpaniny. Zaczęła głośno krzyczeć i mężczyzna uciekł z mieszkania.

Policjanci od razu przystąpili do poszukiwań sprawcy. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany, zabezpieczono też przedmiot przypominający broń palną. Okazało się, że to 41-letni mieszkaniec Dęblina. Z badania na trzeźwość przeprowadzonego przez funkcjonariuszy wynika, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

41-latek przyznał się do zarzutu wyjaśniając, że czynu tego dokonał z zamiarem przywłaszczenia mienia.  Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sprawca był już notowany za podobne przestępstwa.

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

Content retrieved from: https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/122546,Tymczasowy-areszt-za-usilowanie-rozboju-z-uzyciem-przedmiotu-przypominajacego-br.html.