Sala dla „Staszica” na etapie prac wykończeniowych

Trwa budowa sali dla I LO im. S. Staszica
Trwa budowa sali dla I LO im. S. Staszica, zdjęcie z placu budowy
W sali I LO trwają już prace wykończeniowe wewnątrz, wylane posadzki
W sali I LO trwają już prace wykończeniowe wewnątrz
kładzenie płyteki w łazienkach sali gimnastycznej I LO, pomiomica laserowa wyznacza...

Jeszcze w tym roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego skorzystają z nowego obiektu sportowego. Prace przy budowie sali gimnastycznej przebiegają zgodnie z harmonogramem, inwestycja jest już na etapie prac wykończeniowych wewnątrz obiektu.

– Za nami najważniejsze etapy budowy sali, czyli ułożenie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej, grzewczej i elektrycznej. Prowadzone aktualnie wykończenia budynku pozwolą wiosną ruszyć z robotami na zewnątrz przy budowie boisk. Przygotowano już teren pod te obiekty. O postępach w realizacji tej inwestycji, informuję z tym większą radością, że po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, w ogólnopolskim rankingu liceów okazało się być najlepszą szkołą w województwie lubelskim – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W związku z porą roku, dalsze prace przy elewacjach budynku sali gimnastycznej przy I LO przy Al. Racławickich zostały wstrzymane, natomiast roboty trwają w środku budynku. Gotowe są już posadzki cementowe w hali sportowej oraz w salach dydaktycznych i korytarzach na pierwszym piętrze budynku. Równolegle prowadzone są prace przy izolacjach oraz zabudowach gipsowo-kartonowych w sanitariatach i pomieszczeniach prysznicowych. Obecnie kładzione są płytki ceramiczne w łazienkach na poziomie piwnic oraz parteru.

Nowo wybudowana sala gimnastyczna ma wymiary ponad 44 m x 24 m, powierzchnię 1754 m2 oraz kubaturę około 19 tys. m3. Na parterze oraz w kondygnacji podziemnej powstało również zaplecze techniczno-szatniowe (6 szatni, 2 magazyny), z kolei na piętrze – 5 sal lekcyjnych przeznaczonych do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Dobudowanym łącznikiem nowy obiekt został połączony z istniejącym budynkiem szkoły.

W ramach inwestycji powstanie także zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o powierzchni ponad 600 m2. Zadanie obejmuje także budowę drogi dojazdowej, kanalizacji deszczowej, dojść, chodników i miejsc parkingowych.

Wartość robót budowlanych wyniesie ponad 13 mln zł. Termin zakończenia budowy zgodnie z umową to 30 czerwca.

Content retrieved from: https://lublin.eu/lublin/przestrzen-miejska/aktualnosci/sala-dla-staszica-na-etapie-prac-wykonczeniowych,246,2133,1.html.