Kwiaty doniczkowe – co warto wybrać do domu?

Chcesz, aby w Twoim domu zagościły piękne kwiaty? Zobacz, jaki z nich są obecnie najpopularniejsze!

Kwiaty doniczkowe są wspaniałym sposobem na dekorację wnętrz. Za ich pomocą można stworzyć zachwycające aranżacje zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Jakie kwiaty są wybierane obecnie najczęściej do domów i mieszkań? Zobacz je już teraz i kup najpiękniejsze kwiaty doniczkowe w Krakowie dopasowane do swoich potrzeb.

 

Jak dobrać kwiaty do domu lub mieszkania?

Zanim kupi się kwiaty doniczkowe, zawsze warto przemyśleć, gdzie mają być one ustawione, a także zastanowić się nad tym, jak dobrać je do naszego trybu życia.

 

Każdy kwiat ma określone wymagania pod kątem miejsca, w którym ma być on zastosowany. Wobec tego najlepiej dobrać go tak, aby pasował on do stopnia nasłonecznienia oraz temperatury i wilgotności panującej w danym wnętrzu.

 

Osoby, które są zapominalskie, często podróżują, ale też początkujące powinny unikać wtedy kwiatów, które są w wyższym stopniu narażone na zniszczenie bez odpowiedniej pielęgnacji. Wobec tego lepiej wtedy zdecydować się na te kwiaty, które łatwiej wybaczają okresowe susze wywołane przez brak podlewania i nie wymagają regularnych zabiegów.

 

Dla wielu osób duże znaczenie ma również cena. Niektóre kwiaty doniczkowe w Krakowie oraz w innych miastach dostępne są w wysokich cenach, natomiast inne można kupić bardzo tanio. Gdy zatem na kwiaty nie chce się przeznaczać sporej sumy, warto poszukać tych, które nie będą dużym obciążeniem dla budżetu.

 

Popularne kwiaty w domach i mieszkaniach

Trendy dotyczą nie tylko mebli czy kolorów popularnych we wnętrzach. Również są one związane ze stosowanymi w nich roślinami. Jakie z nich są obecnie najczęściej używane w domach?

 

Wśród najczęściej wybieranych obecnie kwiatów doniczkowych znajdują się:

  • monstera
  • skrzydłokwiat
  • zamiokulkas
  • storczyk
  • wężownica
  • figowiec
  • pieniążek
  • dracena
  • palma

 

Kwiaty te mają zróżnicowane wymagania, wobec tego można również dobrać je do swojego stopnia zaawansowania.

 

Można kupić również powyższe kwiaty doniczkowe w Krakowie. Najlepiej udać się do dobrych sklepów ogrodniczych, gdzie można znaleźć szeroką gamę różnych kwiatów do domu i mieszkania, a także skorzystać z fachowej pomocy specjalistów ich wyborze. Doradzą oni też, jak pielęgnować kwiaty.

 

Kwiaty doniczkowe nie tylko w domu

Kwiaty w doniczkach mogą być doskonałym wyborem nie tylko do domu, ale również sprawdzą się one na zewnątrz. Dzięki temu, że posadzone są w pojemnikach, mogą być one wtedy łatwo przemieszczane, a także chowane na zimę do wnętrza, aby nie były narażone na przemarzanie.

 

Bardzo często kwiaty doniczkowe umieszcza się wtedy na balkonach i na tarasach, gdzie mogą stanowić efektowną dekorację. Również kwiaty te mogą być wykorzystane do ozdobienia strefy wejściowej prowadzącej do domu.

 

Na domach mogą też bardzo ładnie prezentować się kwiaty w skrzynkach, na przykład klasyczne pelargonie w kolorze czerwonym, różowym czy białym.

 

Można również zakupić takie kwiaty doniczkowe w Krakowie w popularnych sklepach ogrodniczych.